HOLDTILBUD

I Forum Faaborg har vi udover fitness en lang række forskellige holdtilbud i Flexmotion.

Holdplanen er senest opdateret d. 31. marts

HOLDOVERSIGT

MANDAG

08:30 – 09:30
Body Bike

12.00-13.00
Cancer hold

13.00-14.00
Instruktion/Fys.

14.00 –  15.00
Aqua gym. – varmvand

18.00 –  19.00
Yoga v/Betina Thygesen

18:10 – 19:00
Aqua Aerobic

17:00 – 18:00
Tabita Power Step

HOLDOVERSIGT

TIRSDAG

10.30-11.00
Babysvøm. 0 – 6 mdr.

11.00-11.30
Babysvøm. 6 – 18 mdr.

11.00-12.00
Seniorstyrke træning

11.00-12.00
SeniorYoga v/Ina

12.00-13.00
Aqua Gym

17.00 – 18.00
Bike – Power

18.00 – 19.00
Jumping Fusion

19.00-20.00
Dancefitt

HOLDOVERSIGT

ONSDAG

08.30 – 09.30
Bike – Virtuel instruktør

09.30 – 10:30
Yoga v/Katrine

09.30 – 10.25
Fys. træning Gymnastik/Rehab

10:45 – 11:45
Pilates v/Katrine

14:00 – 15:00
Fys.  træning Gymnastik

16:00 – 17:00
Aqua Gym – varmvand

17:30 – 18:30
Bodycontrol v/ Anne-Bodil

18:30 – 19:30
Yoga v/Betina Thygesen

HOLDOVERSIGT

TORSDAG

09:00 – 09:50
Krop og bevægelse

10:00 – 11:00
Bold og balance

09:00 – 09:50
Aqua Gym

14:00 – 15:00
Aqua Gym – varmvand

16:45 – 18:10
Klassisk Yin Yoga for begynder v/Katrine

18.00 – 19.00
Bike Power

18.15 – 19:15
Body Workout

HOLDOVERSIGT

FREDAG

08:30 – 09:30
Bodybike

09:00 -10:00
Aqua gym – varmvand

10.30 -11:30
Kol- & Skånehold

11:30 -12:30
Ryghold

HOLDOVERSIGT

WEEKEND

Lørdag:

08.30 – 09.30
Yoga v/Betina Thygesen

10.00-10.00
Jumping Fitness

Der er også mange andre der benytter vores faciliteter og tilbyder forskellige aktiviteter.

Nedenstående er en liste over de klubber og foreninger der holder til i Forum Faaborg.

 

Faaborg Gymnastikforening                  www.faaborggymnastikforening.dk

Faaborg Badmintonklub                        formanden@faaborgbadmintonklub.dk

Faaborg Bordtennisklub                        faaborgbordtennisklub@gmail.com

Faaborg Svømmeklub                            www.faaborgsvoemmeklub.dk

Kaleko Svømmeklub                              www.kaleko.dk

Svanninge/Millinge Svømmeklub         www.faldsledsvanninge.dk

Faaborg ØH Håndbold                           www.faaborgoh.dk

Faaborg Sejlklub                                     www.faaborg-sejlklub.dk

Faaborg Havkajakklub                            www.faaborghavkajakklub.dk

Havkajakklubben Malik                          www.havkajak-malik.dk

Faaborg Ski- og motion                          www.fsm-faaborg.dk

Faaborg Tennisklub                                www.faaborgtennisklub.dk

Svanninge Tennis                                    www.faldsledsvanninge.dk

FB Fodbold                                              www.faaborgboldklub.dk

Haastrup SG og I                                    hvilshojlindberg@gmail.com                                 

Faaborg Karateskole                              www.faaborgkarateskole.dk

Faaborg Padelklub                                 www.faaborgpadel.dk

Hjerteforeningen                                    www.hjerteforeningen.dk

Gigtforeningen                                       www.gigtforeningen.dk

Hundeklubben DKK                               www.dkk.dk

FB & IF Senioridræt                               palle.petersen4@gmail.com

Faaborg Midtfyn Produktionsskole     fmps@fmps.dk

AOF Svendborg                                     hp@aofcenterfyn.dk

 

Skulle der være fejl i ovenstående, eller mangler din klub/forening at blive nævnt, bedes du kontakte personalet i administrationen.