HOLDTILBUD

I Forum Faaborg har vi udover fitness en lang række forskellige holdtilbud i Flexmotion.

Holdplanen er senest opdateret d. 11. januar 2022

HOLDOVERSIGT

MANDAG

08:30 – 09:30
Body Bike

10.00-11.30
Yin Yoga for begynder

12.30-13.30
Cancer hold

14.00 –  15.00
Aqua gym. – varmvand

18:10 – 19:00
Aqua Aerobic

19:00 – 19:50
Tabita Power Step

HOLDOVERSIGT

TIRSDAG

11.00-12.00
Seniorstyrke

12.00-13.00
Aqua Gym

16:30 – 17:30
Vandbasserne

17.00-18.30
Bike v/Mogens Johansen

18.00 – 19.00
Jumping Fusion

19.00-20.00
CrossDance

HOLDOVERSIGT

ONSDAG

10.00 – 11:00
Fys. træning Interval og cirkel

15:00 – 16:00
Fys.  træning U-Turn gym.

16:00 – 17:00
Aqua Gym – varmvand

17:30 – 18:30
Bodycontrol v/ Anne-bodil

19:00 – 20:00
Bike V/Christina og Torben

HOLDOVERSIGT

TORSDAG

09:00 – 09:50
Krop og bevægelse

10:00 – 11:00
Bold og balance

09:00 – 09:50
Aqua Gym

14:00 – 15:00
Aqua Gym – varmvand

17:00 – 18:25
Klassisk Yin Yoga for begynder

18.00-19.00
Bike v/ Mogens Johansen

18.30 – 19:25
Body Workout

HOLDOVERSIGT

FREDAG

07:00 – 08:00
Ryghold

08:30 – 09:30
Bodybike

09:00 -10:00
Aqua gym – varmvand

10:00 -11:00
HITFIT Dance

10.30 -11:30
Kol- & Skånehold

11:30 -12:15
U-Turn rehab

11:00 -11:30
Baby svøm. 0-6 mdr.

11:30 -12:00
Baby svøm. 6-18 mdr.

HOLDOVERSIGT

WEEKEND

Søndag:

09.30-10.30
Jumping Fitness

10.30-11.30
Body workout

Der er også mange andre der benytter vores faciliteter og tilbyder forskellige aktiviteter.

Nedenstående er en liste over de klubber og foreninger der holder til i Forum Faaborg.

 

Faaborg Gymnastikforening                  www.faaborggymnastikforening.dk

Faaborg Badmintonklub                        formanden@faaborgbadmintonklub.dk

Faaborg Bordtennisklub                        faaborgbordtennisklub@gmail.com

Faaborg Svømmeklub                            www.faaborgsvoemmeklub.dk

Kaleko Svømmeklub                              www.kaleko.dk

Svanninge/Millinge Svømmeklub         www.faldsledsvanninge.dk

Faaborg ØH Håndbold                           www.faaborgoh.dk

Faaborg Sejlklub                                     www.faaborg-sejlklub.dk

Faaborg Havkajakklub                            www.faaborghavkajakklub.dk

Havkajakklubben Malik                          www.havkajak-malik.dk

Faaborg Ski- og motion                          www.fsm-faaborg.dk

Faaborg Tennisklub                                www.faaborgtennisklub.dk

Svanninge Tennis                                    www.faldsledsvanninge.dk

FB Fodbold                                              www.faaborgboldklub.dk

Haastrup SG og I                                    hvilshojlindberg@gmail.com                                 

Faaborg Karateskole                              www.faaborgkarateskole.dk

Faaborg Padelklub                                 www.faaborgpadel.dk

Hjerteforeningen                                    www.hjerteforeningen.dk

Gigtforeningen                                       www.gigtforeningen.dk

Hundeklubben DKK                               www.dkk.dk

FB & IF Senioridræt                               palle.petersen4@gmail.com

Faaborg Midtfyn Produktionsskole     fmps@fmps.dk

AOF Svendborg                                     hp@aofcenterfyn.dk

 

Skulle der være fejl i ovenstående, eller mangler din klub/forening at blive nævnt, bedes du kontakte personalet i administrationen.