HOLDTILBUD

I Forum Faaborg har vi udover fitness en lang række forskellige holdtilbud i Flexmotion.

HOLDOVERSIGT

MANDAG

08:30 – 09:30
Bodybike

10:00 – 11:30
Efterfødselstræning

13:15 – 14:30
Pilates på måtte
fortsætterhold

14:00 – 15:00
Varmtvandsgym/
Pilates

17:00 – 18:00
Puls og styrke

18:15 – 19:00
Aqua Aerobic

HOLDOVERSIGT

TIRSDAG

08:30 – 09:30
Bodybike allroud

10:00 – 10:30
Babysvømning 0-6 mdr.

10:30 – 11:00
Babysvømning 6-18 mdr.

11:00 – 12:00
Seniorstyrke

12:00 – 13:00
Aqua-gym varmtvands

14:30 – 15:30
Træn med din sygeplejerske

17:30 – 18:30
Core & Mobility

HOLDOVERSIGT

ONSDAG

06:30 – 07.25
Morgenbike

16:00 – 16:45
Aqua-gym varmtvands

17:30 – 18:30
Bodycontrol

18:30 – 19:30
Bodybike

20:00 21:00
Hverdagsyoga

HOLDOVERSIGT

TORSDAG

10:00 – 11:00
Bold og balance

10:00 – 11:00
Aqua-gym varmtvands

10:00 – 11:00
Aqua Cirkeltræning/ Aqua bike

11:00 – 12:00
Krop og bevægelse

17:45 – 18:30
Vandbasserne

18:30 – 19:30
Just Dance by Q

HOLDOVERSIGT

FREDAG

07:00 – 08:00
Ryg hold

08:30 – 09:30
Bodybike

09:00 – 09:45
Aqua-gym
varmtvands

09:00 – 10:00
Aqua-gym

10:00 -11:00
Dans og cirkeltræning

11:00 – 12:00
Varmtvandsgym/
Pilates

HOLDOVERSIGT

SØNDAG

09:00 -10:00
Søndagsbike

Der er også mange andre der benytter vores faciliteter og tilbyder forskellige aktiviteter.

Nedenstående er en liste over de klubber og foreninger der holder til i Forum Faaborg.

 

Faaborg Gymnastikforening                  www.faaborggymnastikforening.dk

Faaborg Badmintonklub                        formanden@faaborgbadmintonklub.dk

Faaborg Bordtennisklub                        faaborgbordtennisklub@gmail.com

Faaborg Svømmeklub                            www.faaborgsvoemmeklub.dk

Kaleko Svømmeklub                              www.kaleko.dk

Svanninge/Millinge Svømmeklub         www.faldsledsvanninge.dk

Faaborg ØH Håndbold                           www.faaborgoh.dk

Faaborg Sejlklub                                     www.faaborg-sejlklub.dk

Faaborg Havkajakklub                            www.faaborghavkajakklub.dk

Havkajakklubben Malik                          www.havkajak-malik.dk

Faaborg Ski- og motion                          www.fsm-faaborg.dk

Faaborg Tennisklub                                www.faaborgtennisklub.dk

Svanninge Tennis                                    www.faldsledsvanninge.dk

FB Fodbold                                              www.faaborgboldklub.dk

Haastrup SG og I                                    hvilshojlindberg@gmail.com                                 

Faaborg Karateskole                              www.faaborgkarateskole.dk

Faaborg Taekwondoklub                       www.faaborgtaekwondoklub.dk

Hjerteforeningen                                    www.hjerteforeningen.dk

Gigtforeningen                                       www.gigtforeningen.dk

Hundeklubben DKK                               www.dkk.dk

FB & IF Senioridræt                               palle.petersen4@gmail.com

Faaborg Midtfyn Produktionsskole     fmps@fmps.dk

AOF Svendborg                                     hp@aofcenterfyn.dk

 

Skulle der være fejl i ovenstående, eller mangler din klub/forening at blive nævnt, bedes du kontakte personalet i administrationen.