HOLDTILBUD

I Forum Faaborg har vi udover fitness en lang række forskellige holdtilbud i Flexmotion.

Holdplanen er senest opdateret d. 31. august 2020

HOLDOVERSIGT

MANDAG

08:30 – 09:30
Body Bike

09:00 – 10:00
Morgen dans

09:30 -10:30
Senior Yoga

10:30 -11:30
Gymnastik

13.00 –  14.00
Aqua gym. – varmvand

17.00 –  17.55
Vandbasserne

18:00 – 19:00
Varmvands YOGA.

18:15 – 19:00
Aqua Aerobic

19:00 – 20:00
Body Boost

HOLDOVERSIGT

TIRSDAG

08.45-10.00

Pilates på måtte

11:00 – 12:00
Seniorstyrke

12:00 – 13:00
Aqua-gym varmvand

13:30 – 14:30
Træn med din sygeplejerske

15:30 – 17:00
fitness 13-15 år

16:00 – 16:55
Varmvandsgymnastik

16:30 – 17:30
Fysioterapeutisk træning Interval og cirkel

18.00 – 19.00
Jumping

19.00-20.00
CrossDance

HOLDOVERSIGT

ONSDAG

08:30 – 09:30
Bodybike Allround

09:30 – 10:30
KOL/Skånehold

15:00 – 16:00
Fysioterapeutisk træning gymnastik

16:00 – 17:00
Aqua Gym – varmvand

16:30 – 18.00
Yoga med Ina

17:30 – 18:30
Bodycontrol

19:00 – 20:00
Vibe-cykling

HOLDOVERSIGT

TORSDAG

09:00 – 09:50
Krop og bevægelse

10:00 – 11:00
Bold og balance

11:00-12:00
Med Fyssen i vandet

13:00 – 14:00
Aqua Gym – varmvand

15:30-16:30
Fitness 11-13 år

18:00 – 19:00
Med Fyssen i vandet

18:30 – 19:25
Power

19:00 – 20:30
Yoga Vinyasa Flow

HOLDOVERSIGT

FREDAG

07:00 – 08:00
Ryghold

08:30 – 09:30
Bodybike

09:00 -10:00
Aqua gym – varmvand

09:00 -10:00
Aqua gym

09:00 – 10:00
Body toning

10:00 -11:00
HITFIT Dance

11:00 -11:30
Baby svøm. 0-6 mdr.

11:00 -12:00
U-Turn Rehab

11:30 -12:00
Baby svøm. 6-18 mdr.

HOLDOVERSIGT

WEEKEND

Lørdag:

10:00-11:00

Cross Dance

 

Søndag:

09.00-10.00
Body Bike

10.00-11.00
Jumping

Der er også mange andre der benytter vores faciliteter og tilbyder forskellige aktiviteter.

Nedenstående er en liste over de klubber og foreninger der holder til i Forum Faaborg.

 

Faaborg Gymnastikforening                  www.faaborggymnastikforening.dk

Faaborg Badmintonklub                        formanden@faaborgbadmintonklub.dk

Faaborg Bordtennisklub                        faaborgbordtennisklub@gmail.com

Faaborg Svømmeklub                            www.faaborgsvoemmeklub.dk

Kaleko Svømmeklub                              www.kaleko.dk

Svanninge/Millinge Svømmeklub         www.faldsledsvanninge.dk

Faaborg ØH Håndbold                           www.faaborgoh.dk

Faaborg Sejlklub                                     www.faaborg-sejlklub.dk

Faaborg Havkajakklub                            www.faaborghavkajakklub.dk

Havkajakklubben Malik                          www.havkajak-malik.dk

Faaborg Ski- og motion                          www.fsm-faaborg.dk

Faaborg Tennisklub                                www.faaborgtennisklub.dk

Svanninge Tennis                                    www.faldsledsvanninge.dk

FB Fodbold                                              www.faaborgboldklub.dk

Haastrup SG og I                                    hvilshojlindberg@gmail.com                                 

Faaborg Karateskole                              www.faaborgkarateskole.dk

Faaborg Taekwondoklub                       www.faaborgtaekwondoklub.dk

Hjerteforeningen                                    www.hjerteforeningen.dk

Gigtforeningen                                       www.gigtforeningen.dk

Hundeklubben DKK                               www.dkk.dk

FB & IF Senioridræt                               palle.petersen4@gmail.com

Faaborg Midtfyn Produktionsskole     fmps@fmps.dk

AOF Svendborg                                     hp@aofcenterfyn.dk

 

Skulle der være fejl i ovenstående, eller mangler din klub/forening at blive nævnt, bedes du kontakte personalet i administrationen.