HOLDTILBUD

I Forum Faaborg har vi udover fitness en lang række forskellige holdtilbud i Flexmotion.

HOLDOVERSIGT

MANDAG

08:30 – 09:30
Bodybike

08:30 – 09:30
Personlig fitness

10:00 – 11:30
Efterfødselstræning

10:30 – 11:30
Cancerhold

14:00 – 15:00
Varmtvandsgym/
Pilates

14:30 – 15:30
U-turn Rehab 2

16:00 – 17:00
Personlig fitness

17:00 – 18:00
Puls og styrke

18:15 – 19:00
Aqua Aerobic

HOLDOVERSIGT

TIRSDAG

08:45 – 09:55
Pilates på måtte fortsætterhold

10:00 – 10:30
Babysvømning 0-6 mdr.

10:30 – 11:00
Babysvømning 6-18 mdr.

11:00 – 12:00
Seniorstyrke

12:00 – 13:00
Aqua-gym varmtvands

14:30 – 15:30
Træn med din sygeplejerske

16:00 – 17:00
Personlig Fitness

16:00 – 16:55
Varmtvandsgymnastik

16:30 – 17:30
Fysioterapeutisk træning Interval og cirkel

17:00 – 17:55
Vandbasserne

17:30 – 18:30
Core & Mobility

18:30 – 19:30
Just Dance by Q

19:30 – 20:30
Jumping

HOLDOVERSIGT

ONSDAG

08:30 – 09:30
Bodybike Allround

09:00 – 10:00
U-turn rehab 1

15:00 – 16:00
Fysioterapeutisk træning gymnastik

16:00 – 16:55
Aqua-gym varmtvands

16:30 – 17:30
Personlig Fitness

17:30 – 18:30
Bodycontrol

18:00 – 19:00
Bodybike

19:45 21:15
Hverdagsyoga

HOLDOVERSIGT

TORSDAG

09:00 – 09:50
Krop og bevægelse

10:00 – 11:00
Bold og balance

10:00 – 11:00
Aqua-gym

13:00 – 14:00
Aqua-gym varmtvands

17:00 – 18:00
Personlig Fitness

18:00 – 19:00
Med fyssen i vandet

18:30 – 19:30
Just Dance by Q

HOLDOVERSIGT

FREDAG

07:00 – 08:00
Ryg hold

08:30 – 09:30
Bodybike

09:00 – 09:45
Aqua-gym varmtvands

09:00 – 10:00
Aqua-gym

10:00 -11:00
Livsglade piger

11:00 – 12:00
Med fyssen i vandet

16:30 – 17:30
Personlig Fitness

HOLDOVERSIGT

SØNDAG

09:00 -10:00
Søndagsbike

Der er også mange andre der benytter vores faciliteter og tilbyder forskellige aktiviteter.

Nedenstående er en liste over de klubber og foreninger der holder til i Forum Faaborg.

 

Faaborg Gymnastikforening                  www.faaborggymnastikforening.dk

Faaborg Badmintonklub                        formanden@faaborgbadmintonklub.dk

Faaborg Bordtennisklub                        faaborgbordtennisklub@gmail.com

Faaborg Svømmeklub                            www.faaborgsvoemmeklub.dk

Kaleko Svømmeklub                              www.kaleko.dk

Svanninge/Millinge Svømmeklub         www.faldsledsvanninge.dk

Faaborg ØH Håndbold                           www.faaborgoh.dk

Faaborg Sejlklub                                     www.faaborg-sejlklub.dk

Faaborg Havkajakklub                            www.faaborghavkajakklub.dk

Havkajakklubben Malik                          www.havkajak-malik.dk

Faaborg Ski- og motion                          www.fsm-faaborg.dk

Faaborg Tennisklub                                www.faaborgtennisklub.dk

Svanninge Tennis                                    www.faldsledsvanninge.dk

FB Fodbold                                              www.faaborgboldklub.dk

Haastrup SG og I                                    hvilshojlindberg@gmail.com                                 

Faaborg Karateskole                              www.faaborgkarateskole.dk

Faaborg Taekwondoklub                       www.faaborgtaekwondoklub.dk

Hjerteforeningen                                    www.hjerteforeningen.dk

Gigtforeningen                                       www.gigtforeningen.dk

Hundeklubben DKK                               www.dkk.dk

FB & IF Senioridræt                               palle.petersen4@gmail.com

Faaborg Midtfyn Produktionsskole     fmps@fmps.dk

AOF Svendborg                                     hp@aofcenterfyn.dk

 

Skulle der være fejl i ovenstående, eller mangler din klub/forening at blive nævnt, bedes du kontakte personalet i administrationen.